Warning: file_get_contents(http://graph.facebook.com/?id=https://www.azbimola.com/yurek-yakan-fotograf-minik-bebek-acliktan-oldu-3178): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/azbimola.com/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 8

İki çocuk babası 160 TL’lik borç için tecavüze uğradı

Genç Kızları Dövüp Taciz Eden Magandaya Rekor Ceza Verildi

Dikkat…İhtiyaç sahiplerine elektrik tüketim desteği…

Vahşet: Annesini öldürüp köpeğine yedirdi

Yürek Yakan Fotoğraf! Minik Bebek Açlıktan Öldü

DÜNYA, HABERLER 25 Ekim, 11:29'de eklendi

(Uyarı: Bu haberdeki fotoğraf rahatsız edici olabilir)

Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında bir kliniğe getirilen Seher Defda, yetersiz beslenme yüzünden birkaç gün sonra hayatını kaybetti.İç savaş ülkesi Suriye’den, uzun süre unutulmayacak bir fotoğraf geldi. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansının Suriyeli aktivistlerden alarak servis ettiği kare, Seher Defda isimli bir bebeği gösteriyor.

Fotoğrafın çekildiği yer, çatışmasızlık ilan edilen başkent Şam’ın yakınlarındaki Hamuriya kasabası.

Aktivistlerin verdiği bilgiye göre yetersiz beslenme nedeniyle acı çekip ağlayan bebek, getirildiği klinikte birkaç gün sonra yaşamını yitirdi.

Seher Defda’nın görüntüleri, Halep’te hafızalara kazınan Ümran Dakneş’i akıllara getirdi. Bombardıman sonrasında bir sandalyede oturan Ümran, savaşın sembol yüzü olmuştu.

İç savaşın yedinci yılı itibariyle Suriye’de yüz binlerce insan çatışmalarda can verdi, yaşamını yitirenlerin çoğu sivil ve çocuk.

Harabeye dönen ülkede milyonlarca insan evini terk etmek zorunda kaldı, başta Türkiye komşu ülkelere göç etti.

Halihazırda Suriye dörde bölünmüş durumda, Şam rejimi ülkenin güneyini ve doğusunu kontrol ediyor. Rusya’nın desteğiyle ilerleyen Suriye ordu birlikleri, terör örgütü IŞİD’i Irak sınırına doğru süpürüyor. Teröristlerin elindeki toprakların çoğu geri alındı.

Ülkenin kuzeyi bir diğer terör örgütü YPG tarafından kontrol ediliyor. YPG’yi ABD destekliyor.

Batıdaki İdlib’de Türkiye, Rusya ve İran’ın anlaşmasıyla çatışmasızlık bölgesi kuruluyor. Üç ülke muhaliflerin elindeki en büyük vilayet olan İdlib’e gözlemci asker göndermeye hazırlanıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.