9 gündür kayıp olan Gülşen Keskin bulundu !

Neden Mutsuz Oluyoruz ?

İranli Reyhaneh Jabbari’nin idam öncesi mektup yayimlandi

Bebek tecavüzü ile ilgili şok gelişme

Yeniden gündeme gelen eski çizgifilm POKEMONLAR kimdir..?

EĞLENCE, Foto Galeri 15.07.2016
1.106 kez okundu

Günümüzde Pokemon Go oyunu ile yeniden gündeme gelen Pokemonları hatırlayalım istedik. İşte en ünlü Pokemonlar ve özellikleri…

pikaçu

Pokemonlar diyince hemen hemen herkesin ilk aklına Ash Ketchum’un ilk Pokemonu ve vazgeçilmezi olan Pikachu geliyor. Pikachu’nun en belirgin fiziksel özellikleri sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanağında bulunan kırmızı noktalar sayesinde elektrik salınımı yapar ve böylece rakibine kısmi felç yaşatır. Gelişmiş hali Raichu’dur. Poke topuna girmekten hoşlanmaz ve genelde Ash’in omzunda gezer.

çarmendır

Charmander da Pokemon ustası Ash Ketchum’un bir diğer gözde Pokemonudur. Bir çeşit Alev Pokemonudur. Kuyruğunda sürekli yanan bir alevi vardır. Rakipleriyle alev topu ve kuyruk kırbacı kullanarak savaşır. Pokemon çizgi filminin ilerleyen bölümlerinde evrimleşir ve Charizard olur.

balbasar

En sadık Pokemon diyebiliriz Bulbasaur için. Kurbağa ve genç bir dinazor karışımı bir yapıdadır. Gözleri parlak kırmızıdır ve bu Pokemonun en önemli özelliği arkasında soğan benzeri bir çiçek soğanı bulunur. Tohum Saldırısı, Sarmaşık Kırbaç, Jilet Yaprak gibi saldırılarla rakibini etkisiz hale getirmeye çalışır.
squartl
Bir su kaplumbağasını andıran görüntüsüyle Squirtle da Pokemon evreninin en çok sahip olmak istenilen Pokemonları arasındadır. Sırtındaki kabuğu rakiplerinden gelecek ataklara karşı önemli koruma sağlar. Su tabancası ve su pompası temel saldırılarıdır.
cigli
Güzel sesi onu farklı yapan en önemli özelliğidir. Şarkı söylediğinde herkesi uyutma gibi bir özelliği vardır. Böylece maçlardan galip çıkmayı başarır.
pid
Bir Kuş Pokemonu olan Pidgeotto fırtına çıkaracak kadar güçlü kanatlara ve çok keskin pençelere sahiptir ve avını havada yakalamakla ünlüdür..
meow
Pokemon da Ash Ketchum ve arkadaşlarının baş düşmanları olan Roket Takımını da unutmamak gerek. Meowth ,Roket Takımının Pokemonudur. Tüylü pençe saldırısının yanı sıra onu diğer Pokemonlardan ayrıcalıklı kılan özelliği konuşabilme yeteneğidir.
ratta
Rattata bir fare Pokemondur. Direkt farkedilen özelliği büyük dişleridir.
gengar
Bir hayalet Pokemondur. Bu yüzden psişik ve fiziksel saldırılardan ve elemental saldırılardan etkilenmez.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Açık alanda artık sigara yasak !

Açık alanda artık sigara yasak !

03.04.2016
716 kez okundu
Para sizi satın alabilir mi ?

Para sizi satın alabilir mi ?

04.04.2016
720 kez okundu
iOS 9.3.1 güncellemesi geldi!

iOS 9.3.1 güncellemesi geldi!

01.04.2016
489 kez okundu
BlackBerry’den klavyesiz telefon.

BlackBerry’den klavyesiz telefon.

29.07.2016
454 kez okundu
Ölümcül Robot Dövüşleri

Ölümcül Robot Dövüşleri

21.08.2016
820 kez okundu
Tesadüfen bulunan 10 icat

Tesadüfen bulunan 10 icat

05.08.2016
2.551 kez okundu