9 gündür kayıp olan Gülşen Keskin bulundu !

Neden Mutsuz Oluyoruz ?

İranli Reyhaneh Jabbari’nin idam öncesi mektup yayimlandi

Bebek tecavüzü ile ilgili şok gelişme

WhatsApp kalın, eğik ve üstü çizik nasıl yazarım ?

Genel 01.04.2016
854 kez okundu

Şimdiye kadar WhatsApp, çok sayıda güncelleme ile karşımıza çıktı. WhatsApp Web, sesli görüşme, favori mesajlar ve PDF belge gönderimi derken bir başka önemli güncelleme ile WhatsApp karşımızda. İşte o güncelleme.

Haberimizin içerisindeki görsellerde yeni yazı tiplerinin nasıl göründüğünü bulabilirsiniz. Bu güncelleme geçtiğimiz haftalarda WhatsApp geliştirici sürümünde görülmüştü. Şimdi ise güncelleme Türkiye’deki iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

App Store üzerinde WhatsApp uygulamasını güncelleyerek siz de bu özellikten faydalanabilirsiniz. Google Play Store’da Android için henüz bu özellik bulunmuyor. Android tarafında bu güncellemenin ne zaman geleceği henüz açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde kalın, eğik ve üstü çizik yazım haricinde farklı yazı tiplerinin desteklenmesi de söz konusu olabilir. Şimdi sırasıyla bu yazı tiplerinin nasıl kullanılabileceğine bakalım.

Kalın yazmak için kelimenin başına ve sonuna “*” işaretini koymanız gerekiyor. Eğim yazmak için ise “_” işaretini kullanmalısınız. Son olarak üstü çizik yazmak için aynı şekilde kelimenin başında ve sonunda “~” işaretini koymanız yeterli.

 

Whatssapp Egik Yazi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.