9 gündür kayıp olan Gülşen Keskin bulundu !

Neden Mutsuz Oluyoruz ?

İranli Reyhaneh Jabbari’nin idam öncesi mektup yayimlandi

Bebek tecavüzü ile ilgili şok gelişme

Selahattin Demirtaş’tan hükümete ve PKK’ya çağrı

HABERLER, TÜRKİYE 26.07.2016
353 kez okundu

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hükümet ve PKK’ya çağrıda bulundu ve “Türkiye 15 Temmuz öncesi Türkiyesi değildir. Yeni durum değerlendirilmelidir” dedi

 selo
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu. Demirtaş, 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirerek “Bir kokteyl darbe olduğu anlaşıyor. Tek başına cemaat midir değil midir şüpheli? İlk defa askeri darbe girişiminin arkasında siyasi olarak kim var belli değil? İddiamız şudur ki; iyi soruşturulursa AKP’nin  içinde darbeyi desteklemiş, onlardan  medet ummuş kişiler çıkacaktır. Ama hakikatli bir soruşturma lazım” dedi.
selo2
Demirtaş, Güneydoğu’da operasyonların yapıldığı il ve ilçelerdeki vatandaşlardan darbe girişimine yönelik açılan tüm davalara müdahil olmasını isteyerek “Evlerinizi yıkan komutanlar onlardır. Onlar ve onların siyasi sorumlularına suç duyurusunda bulunun ve davalara müdahil olun diye çağrı yapıyoruz Cizre, Sur, Silopi’deki halka” diye konuştu. Demirtaş’ın konuşmasından satır başları şöyle: “Özsavunma, halkın kendisini savunma hakkı, her canlının en doğal hakkıdır. Darbeye karşı bu hakkı kullanan herkesi selamlıyorum.
selo3

Araştırma komisyonu

Partimizin yaptığı öneri doğrultusunda Meclis’te bir komisyon kurulacak. Umut ediyorum, bu komisyon hakikati ortaya çıkaracaktır. Tasfiye ettiklerinin yerine cemaati atayan Erdoğan ne demişti, “Ne istediniz de vermedik?” Evet her şeyi istediler siz verdiniz. Demokrasiye karşı darbe yapıldı deniliyor. Hayır. Darbe demokrasi mücadelesine karşı yapıldı. Türkiye’de demokrasi zaten yoktu. Paralel sızdı diyorlar. Nasıl sızdı? HDP’ye neden sızamadılar peki? Çünkü bunun adı sızma değil süzmedir. Özür dilemek erdemdir erdem, korkmayın. Kandırıldık demeyin. Siz beraber Türkiye’yi kandırdınız. Çıkın özür dileyin.

“Eniştemden duydum diyor”

Genelkurmay Başkanı neden görevde? Ordunun başısın, yaverin tarafından esir alınmışsın. Darbe başlamış ruhun duymamış sözde… MİT 16:00’da istihbarat aldık diyor, Cumhurbaşkanı’nın haberi yok “eniştemden duydum” diyor. Enişteyi MİT müsteşarı yapalım bari.

Hükümete ve PKK’ya çağrı

Hükümete de, PKK’ye de çağrı yapıyorum. Türkiye 15 Temmuz öncesi Türkiyesi değildir. Yeni durum değerlendirilmelidir. Başbakan, “Darbeciler İmralı’yı bombalamak isteyerek iç savaşı hedeflediler” diyor. Ama avukatın gitmesine engel oluyor. Askere dokunulmazlık yasası 14 Temmuz’da onaylandı. Asker, darbe yapıyorum demeseydi yaptıkları dokunulmazlık kapsamındaydı. Meclis’i bombalayan pilotu yargılayamayacaktınız örneğin. Neden? Cizre’yi, Nusaybin’i bombaladığında yargılanmasın diye.”

İşkence insanlık suçudur

“İşkenceye karşı çıkmayalım onlar darbe suçlusu” dersek ilkelerimizi yitiririz. Kime yapılırsa yapılsın işkence insanlık suçudur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Bebek tecavüzü ile ilgili şok gelişme

Bebek tecavüzü ile ilgili şok gelişme

28.10.2016
2.279 kez okundu
Öfke Nedir ve Öfke Kontrolü

Öfke Nedir ve Öfke Kontrolü

27.10.2016
3.694 kez okundu
9 aylık Suriyeli bebek tecavüzden öldü

9 aylık Suriyeli bebek tecavüzden öldü

22.10.2016
20.979 kez okundu
Çocuk tecavüzcüsünden haber var

Çocuk tecavüzcüsünden haber var

21.10.2016
19.146 kez okundu
2,5 yaşındaki çocuğa işkence

2,5 yaşındaki çocuğa işkence

20.10.2016
1.277 kez okundu
Kaynak saçlar nereden geliyor ?

Kaynak saçlar nereden geliyor ?

19.10.2016
3.485 kez okundu
Taciz eden kayınpederini öldürdü

Taciz eden kayınpederini öldürdü

13.10.2016
6.249 kez okundu