Warning: file_get_contents(http://graph.facebook.com/?id=https://www.azbimola.com/istanbulda-korkunc-olay-2-aylik-bebegini-oldurdu-4303): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/azbimola.com/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 8

İki çocuk babası 160 TL’lik borç için tecavüze uğradı

Genç Kızları Dövüp Taciz Eden Magandaya Rekor Ceza Verildi

Dikkat…İhtiyaç sahiplerine elektrik tüketim desteği…

Vahşet: Annesini öldürüp köpeğine yedirdi

İstanbul’da Korkunç Olay! 2 Aylık Bebeğini Öldürdü…

HABERLER, TÜRKİYE 9 Aralık, 17:15'de eklendi

İstanbul’da 2 aylık Afgan bebek yüksekten düşme sebebiyle kaldırıldığı hastanede 1 aylık tedavi sonrasında can verdi. Olaydan 3 ay sonra ailenin 8 yaşındaki oğlunun itirafı, minik bebeğin babasının öfkesine kurban olduğunu ortaya çıkardı.Afganistan’daki içsavaş ve karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye gelen A.T. ve kocası S.A. Zeytinburnu’na yerleşti. İki çocukları olan çiftin geçtiğimiz Haziran ayında bir çocukları daha oldu. Anne A.T., 10 Ağustos’ta bir yakınının yanına gitti. 28 yaşındaki kadın evine döndüğünde 3 aylık oğlunun hareketsiz halde yerde olduğunu gördü. A.T., minik çocuğu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastane’sine götürdü. Küçük çocukta düşmeye bağlı beyin hasarı oluştuğu anlaşıldı. Çocuğunun yüksekten düştüğünü hastanede ifade eden anne çocuğunu hastaneye bıraktıktan sonra kaçtı. Annenin çocuğunu bıraktıktan sonra 2 oğluyla Bursa’ya gittiği tespit edildi.

“BABAM ÇOK SİNİRLENDİ KARDEŞİMİ YERE FIRLATTI”

Minik bebek 1 aylık süren tedavi sonrasında 6 Eylül’de hayatını kaybetti. Afgan bebeğin ölümü kayıtlara “Yüksekten düşmeye bağlı ölüm” olarak geçti. Ancak gerçek 3 gün önce ortaya çıktı. A.T. bir yakınıyla ölen çocuğu hakkında konuşurken oğlu söze girdi. 8 yaşındaki çocuk “ Kardeşim düşmedi, ağlıyordu. Babam çok sinirlendi, kardeşimi alarak yere fırlattı. Daha sonra sesi kesildi” dedi. Duydukları karşısında dehşete düşen anne hemen Emniyete giderek, şikayetçi oldu.

KATİL BABA YAKALANIP TUTUKLANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Karacabey’e gidere Afgan anneyi İstanbul’a getirdi. İfadesi yenilenen kadından, kocasının arkadaşları ve yakınları hakkında bilgi alındı. Şüpheli Zeytinburnu’nda gözaltına alınarak Emniyet’te sorgulandı. Suçunu kabul eden evlat katili olan baba sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

ASAYİŞ SUÇLARIYLA GÜNDEME GELİYORLAR

Afganistan’dan kaçarak daha iyi bir yaşam için Türkiye’ye gelen 130 bin Afgan mülteci bulunuyor. Afgan mülteciler daha çok kağıt ve atık toplayarak yaşamlarını sürdürüyor. Sık sık Asayiş suçlarıyla medyada yer alan Afgan göçmenler, daha çok kendi aralarında işledikleri cinayetlerle gündeme geliyor. Zor şartlar altında yaşayan Afganlıların ülkelerinden göç etmelerinin en önemli sebebi olarak, terör, radikal unsurların baskısı ve yoksulluk olarak gösteriliyor. Afganistan’da her 1000 kişiden 23,06’sı mülteci statüsünde yaşıyor. Yaşam süresinin çok az olduğu ülkede ortalama yaşam süresi ise 43,34 olarak gözüküyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.