9 gündür kayıp olan Gülşen Keskin bulundu !

Neden Mutsuz Oluyoruz ?

İranli Reyhaneh Jabbari’nin idam öncesi mektup yayimlandi

Bebek tecavüzü ile ilgili şok gelişme

Güne zinde başlamanın 10 etkili yolu..

Foto Galeri, Genel 13.07.2016
722 kez okundu

Kahve içmeden de güne zinde başlamanın 10 etkili yolunu sizin için sıraladık..

1. Canlandırıcı esneme hareketleri yaparak vücudunuzdaki yorgunluğu ve kötü enerjileri atabilirsiniz.’Balık pozu’ olarak adlandırılan esneme hareketini uygulayın. Sırtınızın üzerinde dümdüz yatarken ellerinizi kalçalarınızın altına yerleştirin. Daha sonra gövdenizi omuzlarınızın üzerine kaldırın ve kafanızı geriye doğru atın. Bu pozisyon vücudunuzu uyarıcak en etkili yoga pozisyonlarından biridir.

esne3

2.Bir elma ısırın.Elma gibi enerji verici bir meyveden bir ısırık almak vücudunuzun canlanması için gerekli dürtüyü sağlayacaktır.Elma kan şekerinizin sabitlenmesini sağlayacak doğal şeker ve karbonhidrat içerir.

elma1

Muz ve portakal gibi diğer meyveler de bu etkiyi sağlayacaktır.

muzlu kız

3. Yataktan çıkın ve egzersiz yapın. Sabahları sıcak yatağınızdan çıkıp koşuya çıkmak çok zor geliyor olabilir. Fakat gündüzleri yapılan egzersizlerin enerji seviyenizi yükselttiği ve ruh halinizi olumlu etkilediği kanıtlanmıştır.Ezgersiz yaptığınızda vücudunuzda salgılanan endorfin kendinizi iyi hissetmenizi ve güne daha enerjik başlamanızı sağlayacaktır. Güne zinde başlamak için saatler süren bir egzersiz programı uygulamanıza gerek yok. Yaklaşık yedi dakika süren bir egzersiz de bir bardak kahve ile aynı oranda canlanmanızı sağlayacaktır.

kooooşşş

4. Temiz hava ve güneş ışığı almaya özen gösterin.Eğer sabahları egzersiz yapmaya gerçekten hiç niyetiniz yoksa canlanmak için kısa bir yürüyüş yapmayı deneyin.Temiz hava almanın yorgunluk ve stres gibi duyguları azaltmada ciddi bir etkisi olduğu araştırmalar ile kanıtlanmıştır.Gün ışığı almak da ruh halinizi düzeltecek ve vücut kitle endeksinizi düşürecektir.

günışığı

5. Soğuk duş alın.Sabahları soğuk suya girmek işkence gibi gelebilir fakat vücudunuz bu duruma yavaş yavaş uyum sağlayacaktır.Suyun sıcaklığındaki ani değişiklikler vücudunuzda şok etkisi yaratacak ve sizi uyararak stres hissinin azalmasına sebep olacaktır.Eğer soğuk duş fikri size çok uzaksa yüzünüzü bolca soğuk su ile yıkamayı deneyin.

duş

6. Bir bardak soğuk su için.Soğuk suya girme fikri imkansız geliyorsa sabahları ilk iş oalrak bir bardak soğuk su için.Soğuk su duş ile aynı etkiyi yaratacak, vücudunuzda adrenalin salgılayarak beyninize giden kan akışını hızlandıracaktır.

su iç

7. Çay içmeyi deneyin.Eğer güne sıcak bir içecekle başlamayı tercih ediyorsanız kahve yerine çay içmeyi deneyin.Kahveye göre daha az miktarda olsa da çayın içinde de kafein bulunur.Çay sabahları canlanmanızı sağlamanızın yanı sıra, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve kan basıncınızı dengeler.

çayiç

8. Annenizi arayın.Uyandığınız zaman kendinizi yakın hissettiğiniz kişilerle konuşmak ruh halinizin düzelmesine yardımcı olabilir. Uyandığınız zamanki en huzursuz halinizi en iyi bilen kişi olan anneniz,sabahları yaşadığınız stresi atlatmanıza yardımcı olacaktır.

ananı ara

9. Kendinize masaj yapın.Yapılan araştırmalar göre, parmaklarla yapılan akupunktur enerjinizin yükselmesine yardımcı olacaktır.Araştırmada katılımcılar, vücutlarındaki 5 farklı noktaya üçer dakika boyunca basınç uyguluyorlar.Bu noktalar başın en üst noktası, baş parmak ile işaret parmağının arası, diz kapağının ortası, topuğunuzun altı ve boynuzun altı olarak belirlenmiştir.

masaj

10. Sabahlara özel çalma listesi hazırlayın (Spotify öneririm =) ).Sabahları dinlemek için hoşunuza gidecek hareketli parçalardan bir liste hazırlayın.İşe gitmek için hazırlandığınız sırada bu şarkıları dinlemek enerjinizi yükseltecektir.

kız

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.