İki çocuk babası 160 TL’lik borç için tecavüze uğradı

Genç Kızları Dövüp Taciz Eden Magandaya Rekor Ceza Verildi

Dikkat…İhtiyaç sahiplerine elektrik tüketim desteği…

Vahşet: Annesini öldürüp köpeğine yedirdi

Anadolu Ajans 2017 Fotoğrafları

EĞLENCE, FOTO GALERİ, TÜRKİYE 23 Aralık, 01:12'de eklendi

Anadolu Ajans 2017 Fotoğraflarını belirledi. Birbirinen ilginç ve gerçekten izlerken keyif veren fotoğraflar var.

Güney Sudan’ın Terekeka Eyaleti’ndeki Mundari kabilesi, geçimlerini türü Ankole-Watusi olarak bilinen sığırlarıyla sağlıyorlar. Nil kıyısında yaşayan Mundari kabilesi, zamanlarının tamamını hayvanlarıyla geçiriyor. Sığır kralları olarakta bilinen Mundari kabilesi hayvanlarını hırsızlara karşı, silahlarıyla koruyor. Hayvancılığın önem arz ettiği ve bir sığırın yaklaşık olarak 500$ civarlarında değeri olan bölgede kabile üyeleri, hayvanların et ve sütünden de fayda sağlıyor. ( Bruno Bierrenbach Feder – Anadolu Ajansı )

Türkiye’nin beyaz melekleri olarak nitelendirilebilecek “Albinolar”, kimi zaman hayallerinden feragat etmek zorunda kalsalar da yaşamlarını normal insanlar gibi sürdürmeye çalışıyor.Ten renklerinin farklılığı nedeniyle “Albino” olarak bilinen albinimzli bireylerin kimi askerliği düşlüyor, kimi güneşli bir havada uzun uzun denizi izlemeyi, kimisi de özgürce sokaklarda müziğini yapmayı istiyor.İsteklerinin naifliği, insanların kendi yaşantılarını sorgulaması gerektiğini düşündürtüyor. Hayatın koşturmacası içinde fark edilmeyen albinoların hikayeleri derin, yüzlerinin ardında beyaz düşler saklı. Hayat tecrübelerine dokunulan Albinolar, hayatın mucizelerine dair azalan hissiyatı yeniden kuvvetlendiriyor.Doğuştan pigment eksikliği nedeniyle deri, kıllar ve gözleri ak renkli olan “beyaz meleklere” dair hikayelere bakılırsa, durum bir o kadar fark edilmeye müsait ancak bir o kadar da bilinmez durumda. Türkiye’de tam sayıları bilinmeyen ve yaşamlarınıs normal insanlar gibi sürdürmeye çalışan Albinizmli bireyler, sürekli ihtiyaç duydukları güneş kremi ve teleskobik gözlük konusunda devletten daha fazla destek bekliyor. Albinizmli bireylerden İstanbul’da yaşayan kardeşler Cem(solda) ,Cemre (ortada) Akpınar ve arkadaşları Furkan Özorman (sağda). ( Şebnem Coşkun – Anadolu Ajansı )

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezince başlatılan proje kapsamında Van kedilerinin derisinin altına yerleştirilen çip sayesinde hayvanın tüm bilgilerine ulaşılabiliyor. Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezince, Van kedilerinin saflıklarının bozulmaması ve nesillerinin devam ettirilebilmesi amacıyla “Van Kedisi Takip Sistemi” çalışması başlatıldı. Bu kapsamında Van kedilerinin derilerinin altına enjektörle yerleştirilen çipler sayesinde kedilerin doğurduğu yavru sayısı, anne ve babası kardeşleriyle ilgili bilgilere özel bir okuma sistemiyle ulaşılabiliyor. ( Özkan Bilgin – Anadolu Ajansı )
Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde yer alan San Francisco, Körfezi Bölgesi’nin en önemli kültürel ve finansal merkezi konumunda. Dünyaca ünlü Golden Gate Köprüsü çoğu zaman sisler arasında kayboluyor. ( Tayfun Coşkun – Anadolu Ajansı )

Türkiye’nin en önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ, kar yağışı sonrası beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışının ardından beyaza bürünen dağ yolu, drone ile havadan görüntülendi. ( Ali Atmaca – Anadolu Ajansı )

Van ile Siirt arasında elektrik aktarımını sağlayacak yüksek gerilim hattında çalışan işçiler, yerden metrelerce yükseklikte tel ve direklerin üzerinde bir çok riski göze alarak ekmek mücadelesi veriyor. Türkiye Elektrik İletişim A.Ş (TEİAŞ) tarafından iki il arasında kurulan yüksek gerilim hattında çalışan yaklaşık 160 işçi, sabahın ilk ışıklarıyla görev bölgelerine dağılıyor. İşe başlamadan güvenlik tedbirlerini alan işçiler, yerden metrelerce yükseklikte tel ve direklerin üzerinde bir çok riski göze alarak yüksek gerilim hattında çalışma yürütüyor. ( Özkan Bilgin – Anadolu Ajansı )

Kırıkkale’de, araç çarpması sonucu arka ayakları tutmayan ve bir vatandaşın yürüyebilmesi için pazar arabasının tekerleklerini kullanarak yürüteç yaptığı sokak köpeği “Kostak”, Ankara’daki tedavisinin ardından profesyonel bir yürütece kavuştu. Kostak’a sahip çıkan Mehmet Köksal, açıklama yaptı. ( Zekeriya Karadavut – Anadolu Ajansı )

Türkiye’nin deniz turizmi merkezlerinden Didim’deki Altınkum Plajı, ince kumu ve şehir merkezinde bulunması nedeniyle çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.
Kumunun renginden dolayı “Altınkum” adı verilen, bin 606 metre uzunluğunda ve 24 bin 103 metrekare büyüklüğündeki plaj, havadan yapılan çekimlerde renkli görüntüler yansıtıyor. Halka açık plaja vatandaşların güneşten korunmak için getirdiği farklı renklerdeki şemsiyeler, altın rengi kumlar üzerinde renk cümbüşü oluşturuyor. Plajı yer yer tamamen kaplayan şemsiyelerin hava çekimlerindeki görünümü, kumun üzerine sıralanmış boncukları andırıyor. ( Cem Öksüz – Anadolu Ajansı )Somali’nin orta ve güney kesimlerinde yaşanan aşırı kuraklık nedeniyle çok sayıda vatandaş açlık ve salgın hastalık tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Kuraklığın etkisinin en çok hissedildiği Bay bölgesinin Owdiinl köyünde yaşayan Haway Aöbiyo Hassan, kocası Hassan Guudow’u kolera sebebiyle kaybetti. Hassan, 6 çocuğuyla kocasının amcasının Baidoa şehrinde bulunan evine sığındı. Kolera sebebiyle hayatını kaybeden Hassan Guudow’un 6 yaşındaki oğlu Maydiigo ve 7 yaşındaki oğlu Abaay, babalarının amcası Wakiil Mukhtar Guudow’un evinde oyun oynuyorlar. ( Arif Hüdaverdi Yaman – Anadolu Ajansı )

Hint okyanusunun kıyısında yer alan Madagaskar, doğal güzelliklere sahip doğasıyla keşfedilmeyi bekliyor. Tatil kenti, Toliara’da yer alan sahillere ise balıkçılar yoğun ilgi gösteriyor. Gelir seviyesinin düşük olduğu kentte insanlar eski kayıklarla balıkçılık yaparak geçimlerini sağlıyor. ( Ahmet İzgi – Anadolu Ajansı )

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO), terör örgütü DEAŞ’tan kurtardığı Halep’in Bab ilçesinde yeni bir hayatın hazırlıkları yapılıyor. DEAŞ’ın bombalı saldırıları nedeniyle çok sayıda evin yıkıldığı veya hasar gördüğü ilçede sokak ve caddeler molozlardan temizleniyor. Savaşın izlerinin silinip hayatın yavaş yavaş normale dönmeye başladığı Bab sokaklarında oyun oynayan çocukların sesleri dikkati çekiyor.
( Emin Sansar – Anadolu Ajansı )

Muş merkeze bağlı Yukarı Yongalı köyünde yaşayan vatandaşlar, kışın köyden 7 kilometre uzaklıktaki yaylalardan koyunlarını köylerine getiriyorlar. 6 saatlik zorlu yolculuk sonrası köylerine ulaşan vatandaşlar yolculuk esnasında doğum yapan koyunların kuzularını kucaklarında taşıyor. ( Ali İhsan Öztürk – Anadolu Ajansı )Gazze Şeridi’ne bağlı Han Yunus kentinde yaşayan Filistinliler, sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle mum yakarak evlerini aydınlatmaya çalışıyor. ( Ali Jadallah – Anadolu Ajansı )

“Parçalı ay tutulması” Van’dan da gözlendi. ( Ali İhsan Öztürk – Anadolu Ajansı )

İstanbul’da etkili olan sağanak yağış ve oluşan taşkın nedeniyle yaşamı olumsuz etkiledi. Yoğun yağış nedeniyle bir fare, rögar kapağından çıkarak kurtulmaya çalıştı. ( Yunus Emre Günaydın – Anadolu Ajansı )

Halk arasında “yıldız kayması” olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Orionid, Manisa’nın Kula ilçesindeki “Peri Bacaları Tabiat Parkı”nda gözlendi. ( Soner Kılınç – Anadolu Ajansı )Türkiye’de küçükbaş hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa’da çobanlar, havanın sıcak olması nedeniyle gece otlatmak durumunda kaldıkları hayvanlarının başında iftar ve sahuru meralarda yapıyor. Tozlu ve zorlu yolculuğun ardından hayvanları otlatacakları yerlere ulaşan çobanlar, evden getirdikleri hazır yemekler ve odun ateşinde demledikleri çay ve pişirdikleri sebzelerle Tek Tek Dağları ve yaylaların manzarasını izleyerek iftar yapıyor. ( Halil Fidan – Anadolu Ajansı )

İstanbul’da Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen etkinlikte kutlandı. Etkinliğe katılan vatandaşlar ateşten atladı. ( Berk Özkan – Anadolu Ajansı )

Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava yaşamı olumsuz etkiledi. Gece gece en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Ardahan’da 30 derece olarak ölçüldü. Ardahan’da okula giden çocukların kaş ve kirpikleri dondu. ( Günay Nuh – Anadolu Ajansı )

Rize’de yaşayan iki kadın, 120 metre uzunluğunda ilkel teleferikle her gün evlerine gidiyor. ( Fikret Delal – Anadolu Ajansı )

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü, kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı. Türk Yıldızları ekibi, kentin düşman işgalinden kurtuluşu kutlamaları çerçevesinde gösteri yaptı. ( Cem Öksüz – Anadolu Ajansı )İsrail ambargosu altındaki Gazze’de tıbbi yoksunluklar nedeniyle tedavi olamayan engelli 3 kardeş, protez bacağa kavuşma hayalleri kuruyor. Doğuştan vücudunun belden aşağı kısmı olmayan 9 yaşındaki Secud, 7 yaşındaki Mahmud (fotoğrafta) ile 9 aylık Enes, bir gün yaşıtları gibi yürüyebilmeyi ümit ediyor. ( Ali Jadallah – Anadolu Ajansı )

Eminönü Sağır Han’da bulunan ‘Kubbe İstanbul’ isimli kültür ve sanat merkezinin sahipleri Harun Reşit Göktaş ve Fahri Akdağ (sağda), kahvaltılarını çalışanlarıyla iş yerlerinin terasından görünen İstanbul manzarası eşliğinde yapıyorlar. Zaman zaman merkezi ziyaret eden misafirleri ve turistleri de bu manzaradaki kahvaltıya davet eden mekan sahipleri, misafirlerine hem eşsiz bir İstanbul manzarası görmeleri imkanını veriyor hem de İstanbul’un simgesi haline gelen martılar eşliğinde tarihin seyrinde kahvaltı yapmalarını sağlıyor. ( Şebnem Coşkun – Anadolu Ajansı )

Van’da dondurucu soğuklar nedeniyle boruları patlayan su deposu, akan suların donmasıyla buz kulesine dönüştü. Özalp ilçesine bağlı Sarıköy Mahallesi’nde bulunan su deposunda da aşırı soğuklar nedeniyle boruları patladı. Yaklaşık 20 metre yüksekliğe sahip 4 katlı su deposunda patlayan borulardan akan suların aşırı soğuklar nedeniyle donması, ortaya buz kulesini andıran bir görüntü çıkardı. ( Özkan Bilgin – Anadolu Ajansı )

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.